KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009258
*
nr 1600 9258
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Hus i sommargrönska. Signerad, daterad -86. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:26:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 21:39:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Läs mer om Gösta Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta persson hus i sommargrönska olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Läs mer om Gösta Persson
nr 1600 9258
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Hus i sommargrönska. Signerad, daterad -86. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 21:39:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk mÃ¥lare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.Läs mer om Gösta Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta persson hus i sommargrönska olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30